Johnas Baxteris Tayloras: 1-asis afroamerikiečių aukso medalininkas

click fraud protection

Johnas Baxteris Tayloras buvo pirmasis afroamerikietis, laimėjęs olimpą Aukso medalis ir pirmasis atstovavo JAV tarptautinėse sporto varžybose.

Taylor, siekdamas 5–11 ir 160 svarų, buvo aukštas, atkaklus ir greitas bėgikas. Per savo trumpą, bet vaisingą sportininko karjerą Tayloras uždirbo keturiasdešimt penkias taures ir septyniasdešimt medalių.

Po neįtikėtos Tayloro mirties praėjus vos keliems mėnesiams po olimpinių pergalių, Harry Porteris, einantis 1908 m. Amerikos olimpinės komandos prezidentą, apibūdino Teilorą kaip

„[...] Labiau kaip vyras (nei atletas) Johnas Tayloras padarė savo žymę. Gana nepastebimas, genialus (ir) malonus, flotilės kojomis garsėjantis garsus sportininkas buvo mylimas visur, kur žinomas... Kaip savo lenktynių švyturys, jo pasiekimų lengvosios atletikos, stipendijų ir vyriškumo pavyzdžiai niekada neišnyks, jei iš tikrųjų nėra lemta formuotis su „Booker“ T. Vašingtonas."

„Ankstyvasis gyvenimas“ ir „Budding Track Star“

Tayloras gimė 1882 m. Lapkričio 3 d. Vašingtone. Kažkada, Tayloro vaikystėje, šeima persikėlė į Filadelfiją. Mokydamasis centrinėje vidurinėje mokykloje, Teyloras tapo mokyklos stebėjimo komandos nariu. Vyresniais metais Tayloras buvo „Centrinės vidurinės mokyklos vienos mylios estafetės komandos„ Penno relės “inkaro bėgikas. Nors Centrinė vidurinė mokykla čempionato lenktynėse finišavo penkta, Tayloras buvo laikomas geriausiu Filadelfijos ketvirčio mylios bėgiku. Tayloras buvo vienintelis afroamerikietis trasos komandos narys.

instagram viewer

Baigęs vidurinę vidurinę mokyklą 1902 m., Teiloras lankė Browno parengiamąją mokyklą. Taylor buvo ne tik trasos komandos narys, bet ir tapo žvaigžde bėgiku. Būdamas Brown Prep, Tayloras buvo laikomas geriausiu ikimokyklinio ugdymo ketvirčio auklėtoju JAV. Tais metais Tayloras laimėjo „Princeton Interscholastics“, taip pat „Yale Interscholastics“ ir pritvirtino mokyklos trasų komandą „Penn Relays“.

Po metų Tayloras įstojo į Whartono finansų mokyklą Pensilvanijos universitetas ir vėl prisijungė prie trasos komandos. Būdamas Pensilvanijos universiteto universiteto stebėjimo komandos nariu, Tayloras laimėjo 440 jardų bėgimą „Intercollegiate“. Amerikos mėgėjų atletų asociacijos (IC4A) čempionatas ir įveikė tarpkolleginį rekordą su 49 1/5 sekundžių.

Po pertraukos iš mokyklos, Teiloras 1906 m. Grįžo į Pensilvanijos universitetą studijuoti veterinarijos medicinos ir jo noras bėgti buvo gerai žinomas. Mokydamasis Michaelas Murphy, Tayloras laimėjo 440 jardų lenktynes ​​su 48 4/5 sekundžių rekordu. Kitais metais Taylorą įdarbino Airijos Amerikos lengvosios atletikos klubas ir laimėjo 440 jardų lenktynes ​​mėgėjų lengvosios atletikos sąjungos čempionate.

1908 m. Teiloras baigė Pensilvanijos universiteto veterinarijos medicinos mokyklą.

Olimpinis konkurentas

1908 m. Olimpinės žaidynės buvo surengtos Londone. Tayloras varžėsi 1600 metrų distancijos estafetėje, bėgdamas 400 metrų ilgio rungtį, o varžybas laimėjo Jungtinių Valstijų komanda, todėl Tayloras buvo pirmasis afroamerikietis, laimėjęs aukso medalį.

Johno Baxterio Tayloro mirtis

Praėjus penkiems mėnesiams po to, kai istorija tapo pirmuoju Afrikos ir Amerikos olimpinio aukso medalininku, Tayloras mirė dvidešimt šešerių metų nuo vidurių šiltinės plaučių uždegimo. Jis buvo palaidotas Edeno kapinėse Filadelfijoje.

Tayloro laidotuvėse tūkstančiai žmonių pagerbė sportininką ir gydytoją. Keturi dvasininkai surengė jo laidotuves ir mažiausiai penkiasdešimt vežimų vedė jo širdį į Edeno kapines.

Po Tayloro mirties keli naujienų leidiniai paskelbė nekrologus aukso medalininkui. Viduje konors Kasdien Pensilvanijos, oficialus Pensilvanijos universiteto laikraštis, žurnalistė Teilorą apibūdino kaip vieną iš populiariausių ir gerbiamiausių universiteto studentai, rašydami: „Mes negalime jam mokėti už didesnę duoklę. Johnas Baxteris Tayloras: Pensilvanijos žmogus, sportininkas ir džentelmenas“.

„The New York Times“ taip pat dalyvavo Tayloro laidotuvėse. Žinių publikacija apibūdino tarnybą kaip „vieną didžiausių duoklių, kada nors sumokėjusių spalvotam vyrui šiame mieste, ir apibūdino Teilorą kaip„ didžiausią negro bėgiką pasaulyje “.